Çiftlerin Uyuma Şekli Neden Önemli

  • 13 Aralık 2016
  • 239 kez görüntülendi.
Çiftlerin Uyuma Şekli Neden Önemli

Kaşık pozisyonu

Çiftler arasında en çok görülen uyku pozisyonudur. İki kaşığın birbirine teması kadar yakın bir temas mümkün değil

İlişki ölçer: Kaşık pozisyonunda uyumak, eşinizle güvenli ve rahat bir ilişkiniz olduğunu gösterir. Tabii aranızdaki mahremiyetin derecesini de…

Bacağa ya da kola sarılma

Dört yıldan daha uzun ilişkilerde en çok görülen uyku pozisyonudur.

İlişki ölçer: Bu pozisyon ilişkinin dengeli, istikrarlı bir nitelik taşıdığını, iki kişi arasında sahici bir sevgi ilişkisi olduğunu, dahası kimsenin birbiri için uykusundan fedakarlık etmek zorunda olmadığını gösterir.
Sarılma

Yeni evlilerde ve ilişkilerin ilk günlerinde en çok görülen pozisyon.

İlişki ölçer: Sarılma ne kadar rahatsızsa, yani iki insan birbirine ne kadar sıkı sarılmış, bacaklar ve kollar birbirine ne kadar dolaşmışsa romantizmin derecesi de o kadar yüksektir. Yeni ilişkilerde bu pozisyon aynı zamanda karşılıklı olarak bağlılık kurma çabasının da ifadesi olabilir.

Kraliyet pozisyonu

Bu pozisyonu ilişkide kimin dominant olduğunu anlamanızı sağlar ki o kişi de genellikle erkektir ve yataktaki pozisyonuyla şatonun kralının kim olduğunu gösterir.

İlişki ölçer: Erkeğin ilişkide koruyucu bir rol üstlendiğini, kadınınsa bu rolü kabullendiğini sembolize eder. Aynı zamanda tarafların ve ilişkinin yaralanabilirliğine de işaret eder. Erkek genellikle maço bir kahraman olarak çıkar karşımıza, kadın ise korunmaya muhtaç biri gibi görünür.

Zen

Uzun yıllar boyunca evli kalan çiftler arasında en çok görülen pozisyondur. İlişki ölçer: Eşler birbirlerinden bağımsız hareket eder, ancak birbirlerinin pozisyonlarını da önemserler. Yataktaki mesafe bağlılığın ortadan kalktığını değil, her an fiziksel temas gerektirmeyecek kadar sağlam temellere dayandığını gösterir. Çiftler birbirlerine sürekli ihtiyaç duymaz, ancak ihtiyaç olduğunda da birbirlerini nerede bulacaklarını bilirler.

Tuzlu.NET