Cilt Gençleştirici Doğal Maskeler

  • 13 Şubat 2017
  • Cilt Gençleştirici Doğal Maskeler için yorumlar kapalı
  • 459 kez görüntülendi.
Cilt  Gençleştirici Doğal Maskeler

Cildin farklı çevre faktörlerine aşırı maruz kalması renk ve yapısına zarar verebilir. Bu nedenle, donuk ve koyu bir cilt, çevre kirliliği, güneşe aşırı maruz kalma, tıbbi durum, stres, kuru cilt, kimyasal kozmetik ürünler veya kötü yaşam tarzı alışkanlıklarından kaynaklanabilir.

Bu tür sorunları yaşayanlar kusursuz ve güzel bir cilde sahip olma eğilimindedir. Cilt gençleştirmek için pazarda çok sayıda krem ve losyon var ama çoğu cildinize zarar verebilecek toksik kimyasallara sahipler. Genellikle, aşırı pahalı olabilir ve bir servete mal olabilirler.

Bununla birlikte, cildinizi doğal olarak aydınlatacak ve parlaklaştıracak ve size zaman kazandıracak ve doğal olarak para kazandıracak doğal çözümler var.

İşte, daha parlak ve daha açık ten için en iyi 10 ürünün bir listesi:
1. Yoğurt
Sütün bir yan ürünü olan Yoğurt, cilt için iyi olan bir çok besin öğesine sahiptir. Ayrıca, ağartıcı özelliklere sahip laktik asit de içerir. Aşağıdaki ilaçlar tüm cilt tipleri için uygundur.

Düz yoğurdu cildinize hafifçe ovun. Birkaç dakika bırakın ve ılık suyla yıkayın. Cildinizde önemli bir değişiklik olduğunu farketmek için bunu birkaç hafta boyunca günde bir kez yapın.

Alternatif olarak, bir çorba kaşığı taze yoğurt ve bir buçuk çorba kaşığı bal karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve daha sonra su ile yıkayın. Cilt tonunu ve ten rengini geliştirmek için bunu her gün yapın.

Ayrıca kalın bir macun yapmak için biraz limon suyu ve yoğurtta biraz yulaf ezmesi ekleyebilir ve yüz maskesi olarak uygulayabilirsiniz. Bu çözüm, aynı zamanda cildinizin esnek ve nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

2. Portakallar
Portakallar cilt bakımında en önemli bileşenlerden biri olan C vitamini içinde bol miktarda bulunur. Onların ağartıcı nitelikleri cilt tonunuzu hafifletebilir.
Bu nedenle, taze portakal suyunun düzenli bir şekilde alınması dokuyu ve yumuşaklığını geliştirebilir. Cilt aydınlatması için aşağıdaki yollarla portakal kullanın:

2 tatlı kaşığı karıştırın. Taze sıkılmış portakal suyu ve biraz zerdeçal tozu. Yatmadan önce iyice karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Ayrıca bacaklara ve ellere de uygulayabilirsiniz. 20-30 dakika sonra yıkayın. Tedaviyi günlük olarak uygulayın.

Bazı portakal kabuklarını kurutun ve toz haline getirin. 1 çorba kaşığı 1 çorba kaşığı sade yoğurt ile karıştırıp yapıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Su ile durulayın. Bu yöntem, yüzünüzdeki lekeleri ve izleri hafifletmenize yardımcı olacaktır. Haftada bir veya iki tedavisi yeterlidir ancak bundan fazlası yoktur.

3. Nohut Unu
Bu, cildi çok sağlıklı tutmaya yardımcı olan çeşitli besinleri içerdiği için cildi hafifleten insanlar tarafından adil bir cilt elde etmek için kullanılan en iyi malzemelerden biridir. Bu tedaviyi her gün kullanmak cildin aşırı miktarda yağını cildi doğal nemle temizlemenize yardımcı olabilir.

Nohut unu, az miktarda su ile karıştırılmalı ve kalın bir macun hazırlanmalıdır.

Macun yüz, eller ve bacaklara uygulanmalıdır.

Macun kuruduktan sonra uygulama alanlarında bırakılmalı ve daha sonra su ile yıkanmalıdır.

4. Bal
Ballar, cildin ağartılmasında önemli bir bileşen olup aynı zamanda nemlendirici bir madde olarak işlev görür. Pürüzlü cilt tonusu, cildin kuruması nedeniyle ortaya çıkar. Tatlım ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu sayede sulanma noktaları ve sivilce izlerine yardımcı olur.Onun yüzüne uygulanması, birkaç dakika süreyle bırakılması ve nihayetinde ılık su ile yıkanması gerekir. Bu ilaç cildin ölü hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur, böylece cilt daha önce hiç olmadığı kadar parlak ve daha taze görünür, işlem günde bir kez tekrarlanmalıdır.

Bal ve limon suyunun her birine çay ve limon suyunun çay kaşığı zaman, ayrıca toz çorba kaşığı süt ve badem yağı ilave edin. İyice karıştırılmalı ve cilde yavaşça uygulanmalıdır. Cilt üzerinde yaklaşık 15 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, her ay bir kez bir kez tekrarlanmalıdır.

Tuzlu.NET