Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

  • 10 Şubat 2017
  • Doğal Makyaj Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
  • 174 kez görüntülendi.
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyaj aslında makyajsız gibi ama çok güzel duran, sadeliğin ön planda olduğu ve doğal tonlar ile genellikle gündüz yapılan bir makyaj modelidir. Doğal makyajı teninizin tonuna en yakın olan malzemeler ile yapabilir ve doğal güzelliğinizi doğal makyaj ile ön plana çıkarabilirsiniz. Doğal makyajyapabilmek için ihtiyacınız olan cilt tonunuza en yakın tonda hafif mat bitişli bir fondöten, toprak tonlarında farlar, dudak renginize en yakın tonda bir ruj, dudak kalemi ve isteğe göre rimel ile ince çekilmek şartıyla bir eyeliner.

Adım Adım Doğal Makyaj Teknikleri

Doğal makyajın amacı makyaj yokmuş kadar ince ve az ama var olduğunu gösterecek kadar da güzel görünmektir. Makyaja başlamak için ilk olarak.. yıkayarak cildi temizleyinve kurulayın. Her zaman kullandığınız nemlendiriciniz ile cildinizi nemlendirin ve yatıştırın. Bu işlemden sonra yirmi dakika kadar beklemelisiniz.  Sonrasında fondöteninizden bir miktar alarak yüzünüze uygulayın. Bu işlemi parmaklarınız, makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile yapabilirsiniz. Hangisi sizin için daha pratik ise onu tercih edebilirsiniz.

Fondöten uygulaması bittiğinde göz makyajına geçebilirsiniz. İlk olarak krem renk tonlarında bir farı göz kapağınıza uygulayın ve ardından toprak rengi bir farı alarak gözünüzün dış kısmından iç orta kısma doğru yayarak uygulayın. İhtiyaca göre renk koyuluğu için bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Göz makyajınızı diğer gözünüz için de yaptıktan sonra sıra dudaklara geldi. Uygun renkte bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi boyayın ve aynı renk bir ruj ile dudağınıza ruju sürün. Eğer rujun kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kaleminizi dudağınızın tamamına sürdükten sonra ruju uygulayın. Çok daha kalıcı olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Doğal Makyaj Konusunda Son Öneriler

Doğal makyaj yukarıda anlattığımız gibi yapılabilir veya ruj sürülmeden yalnızca göz makyajı ile de elde edilebilir. Elbette ki gidilen ortama ve giyilen kıyafete göre doğal makyaj yapılıp yapılmayacağı veya daha ağır bir makyajın nasıl duracağı konusunda elbette ki karar sizin. Günlük kullanım için biz doğal makyaj yapmanızı önerebiliriz. Makyajınızın daha detaylı olmasını isterseniz bronz allık veya bronzlaştırıcı pudralar ile de yüzünüze olduğundan farklı şekiller verebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yanaklarınızı biraz şişman buluyorsanız kontür adı verilen bir uygulama ile yanaklarınızı daha zayıf gösterebilirsiniz. Aynı yöntem ile burnunuzu küçültebilir ve elmacık kemiklerinizi de belirginleştirebilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyaj çok belirgin olmamayı amaçladığı için bu uygulamayı elinizi korkak alıştırarak yapmanızda fayda var. Ayrıca kontür işleminde uygulanan bronz pudra veya allık kahverengi tonlarında olduğundan fazla uygulanması yüzünüzün kirli görünmesine sebep olabilir. Dikkatli olunması gereken bu uygulama, tekniğine uygun olarak yapıldığında harika sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Tuzlu.NET