Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • 23 Şubat 2017
  • Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri için yorumlar kapalı
  • 694 kez görüntülendi.
Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri

Gülümserken dişlerinizin renginden utandığınız için elinizle kapatıyor musunuz? En etkili diş beyazlatma yöntemleri sayesinde bu duruma son verebilirsiniz! Doğal yollara diş beyazlatma için harika önerilerimiz var, kendinden emin gülüşler için uygulayabilirsiniz. Hazırsanız, hemen başlayalım!

Elma sirkesiyle evde diş beyazlatma

Elma sirkesi, doğal temizleyici özelliğiyle dişlerin sararmasına neden olan faktörlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda diş beyazlatmayı sağlıyor. Kullanımı ise gerçekten kolay!

Dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçaladıktan sonra bir yemek kaşığı kadar elma sirkesiyle gargara yapın. Yaklaşık bir dakika elma sirkesini ağız içinde çalkalayın. Sonrasında elma sirkesini tükürüp bol suyla durulayın. Her gün bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Limon kabuğuyla evde diş beyazlatma

Limon sıktıktan sonra kabuklarını çöpe atmayın! Çünkü, evde diş beyazlatma için mükemmel bir bakım yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Limon kabuğunun sarı kısmını rendeleyin. Diş fırçası üzerine alıp hafifçe bastırarak yaklaşık bir dakika dişlerinizi fırçalayın.

Bu yöntem sayesinde diş ve diş etlerinin sağlığı güçlenecek, düzenli uygulamayla diş rengi beyazlayacaktır. Haftada iki gün limon kabuğuyla fırçalama yöntemini kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatma

Son dönemin popüler uygulamalarından biri, Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatmadır. Bir tatlı kaşığı kadar yağı ağız içine alıp elma sirkesinde olduğu gibi gargara yapın. Bu işlem sayesinde ağız içindeki yaralar dahi iyileşiyor, düzenli kullanımla diş rengi birkaç ton açılıyor.

Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatma yöntemini haftada bir kez kullanabilirsiniz. Ağız içi hijyeni için size yardımcı olacaktır. Gargara sonrası yağı tükürün ve ağız içini bol suyla durulayın.

Tuzlu.NET