Pürüzsüz Cilt Maskeleri

  • 03 Aralık 2016
  • 344 kez görüntülendi.
Pürüzsüz Cilt Maskeleri

Cilt yapımız, özellikle yüz bölgemizdeki cilt yapımız estetik olarak dış görünüşümüzü çok büyük bir oranda etkilediği için cildimizin pürüzsüzlüğü ve herhangi bir cilt sorununa sahip olmamamız bu açıdan çok büyük önem teşkil etmektedir.

Cildimizi ne kadar sağlıklı ve kusursuz bir yapıda tutabilirsek, o derecede karşımızdaki kişi görünüm olarak iyi ve güzel bir izlenim bırakabilmemiz mümkündür.

Hem kadınlar için hem de erkekler için fark etmeksizin pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek biraz uğraştırıcı bir yoldur. Çünkü böyle bir görüntüye sahip olabilmek adına cilt yapısının hem kusursuz görünmesi, hem gergin yapıda olması hem de herhangi bir sivilce problemine ya da lekelenme problemine sahip olmaması gerekmektedir.

Pürüzsüz cilt için ne yapmalı konusunda konuyla ilgili kaynaklar araştırıldığında, cilt yapısını arındıran ve cildin istenilen sağlıklı görüntüye ulaşmasını sağlayan ev yapımı doğal pek çok maskenin de bulunduğu göze çarpmaktadır.

 

Bununla birlikte bulunan tarifler uygulanırken bir yandan da cilt sağlığını bozacak herhangi bir durum ve alışkanlıktan da uzak durmak gereklidir.

Örnek verilecek olursa; pürüzsüz bir cilt için sigaradan uzak durmak, alkollü içeceklerden kullanmamak, vücudun günlük ihtiyacı olan su miktarını tüketmek ya da ciltte yağlanma problemi oluşturacak gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

 

Pürüzsüz bir cilt için maske hazırladığınızda, evde kolayca elinizdeki malzemelerle yaptığınız bu maskelerpahalı markaların ürünlerinin yarattığı etkinin aynısını yaratarak kırışıklıklarınızı azaltabilmekte, cildinizdeki yağlanma sorununu giderip cildinizi daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturabilmekte, cildinizdeki lekelenmeleri giderip görüntünüzde pozitif etkiler yaratabilmekte ya da açılmış olan gözeneklerinizi küçültebilmektedir.

Pürüzsüz bir cilt için maskeler Ahmet Maranki gibi alternatif tıp insanlarının da ortaya attığı pek çok doğal tarifle çeşitlendirilmiş, bireylerin kendi ihtiyaç ve tercihlerine göre bulabilecekleri pek çok tarif ortaya çıkartılmıştır. Bu tariflerden en çok bilinenleri ve en yaygın olarak kullanılanları ise şöyledir;

 

  • Zeytinyağı, bal ve limon maskesi : Bu maskenin içeriğindeki malzemelerden bal, cilt üzerindeki hasarlı bölgelerle savaşıp bir yandan da yaşlanma karşıtı etkiler yaratabilmektedir. Bunun dışında limon içeriğindeki C vitamini sayesinde beyaz ve pürüzsüz bir cilt oluşmasını sağlarken zeytinyağı da cildin daha elastik bir yapıda olmasını sağlar. Maskenin hazırlanışı şu şekildedir;

 

Tuzlu.NET