Sarımsağın Kaşa Faydaları İnanılmaz

  • 02 Mart 2017
  • Sarımsağın Kaşa Faydaları İnanılmaz için yorumlar kapalı
  • 578 kez görüntülendi.
Sarımsağın Kaşa Faydaları İnanılmaz

Kaş Bakımı Sarımsak; Birçok şeye faydası olan Sarımsak, saç bakımında yüzyıllardır farklı ülke kültürlerinde yer almaktadır. Yapılan klinik araştırmalarda, saç ve kaş dökülmelerine neden olan mantar gibi cilt hastalıklarının, kuruluğun ve kaşıntının tedavisinde kullanılabileceği ortaya konuluyor. Güçlü bir antibyotik görevi üstlenen sarımsak,  aynı zaman iyi bir antioksidan. Akne tedavisinde de alternatif tıpta ve evlerimizde  kullanıp, mükemmel sonuçlar alabiliyoruz. Kaş dibi sivilcelerinde de aynı etkiye sahip.Ayrıca sarımsak, kan akışını arttırarak kıl köklerini besliyor. Kılın parlaklığını arttırıyor.

Bu özellikleriyle kaş seyrekliğine ve dökülmelerine karşı kullanabiliriz. Eczanelerde ve Kozmetikçi raflarında sarımsak özlü saç ve kaş bakım ürünleri son zamanlarda raflarda sıkça yerini aldı bile.Sonuç olarak sarımsak, genetik nedenlerden kaynaklı saç, kaş dökülmelerinde etkili olmasa da,yetersiz beslenme olumsuz çevre ve sağlık koşulları ve strese bağlı yıpranan kaş ve saç bakımında kullanılabilir.
Sarımsağın Kaşa Uygulanışı,
 
Kaş uzatmak ve bakımı için sarımsak tercih ediliyorsa eğer bunu kullanmanın üç yolu var.
  • Birincisi; sarımsaklı ticari kozmetik  ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • İkincisi; aktar ve marketlerde bulunan sarımsak yağını kaşlara sürebilirsiniz.
  • Üçüncüsü; 2-3 diş sarımsağı ezerek kaşlara sürüp 10-15 dk. bekletebilirsiniz. Daha sonra biraz zeytin yağı ile kaşlara masaj yapıp biraz daha bekletip, ılık su ile yıkayınız.Bu uygulamayı yaparken, gözlere gelmemesine dikkat ediniz.  Tercih sizin ama bence bunlardan en doğal ve hesaplı olanı evde doğal yollarla yapılanı.Parlak gür sağlıklı kaşlara kavuşmanız dileğiyle….
Tuzlu.NET