Yüz Güzelliği İçin Tüyolar

  • 09 Aralık 2016
  • 482 kez görüntülendi.
Yüz Güzelliği İçin Tüyolar

Yüz güzelliği için ne yapmalı sorusunun cevabı için bir takım araştırmalar içerisine girildiğinde, karşımıza hem alternatif tıp açısından, hem tıbbi geçerlilik açısından hem de dini inançlar doğrultusunda yapılması gerekenler açısından pek çok seçenek karşımıza çıkmaktadır.

Yüz güzelliği için denenecek pek çok doğal maske, bir çok güzellik merkezlerinde uygulanacak tıbbi uygulamalar (ışıltı verdirme, gerdirme, toparlama vb.) ve Müslümanlık inancı içerisinde yüz güzelliği için okunacak dualar, yüz güzelliği için sureler ve yüz güzelliği için zikir çekme durumları da gözümüze çarpmaktadır.

Vücudumuzda her bölgenin bakımının gayet önemli olmasına karşın, yüz bölgesinin bakımı diğer tüm bölgelerin bakımının daha ön planda tutulmasını sağlamaktadır. Yani her ne kadar bakımlı ayaklara, bakımlı saçlara ya da bakımlı ellere sahip olsak da; dışarıdan bakıldığında yağlı, kızarıklık ve lekelere sahip veya sivilceli bir cilde sahip olmamız estetik açıdan bizi direkt olarak eksi noktalara çekecektir.

Bunun önüne geçebilmek adına hem tertemiz, hem sağlıklı hem de pürüzsüz bir cilde sahip olmak adına yüz güzelliği sırlarından haberdar olmak ve yüz güzelleştirme tekniklerini eksiksiz bir şekilde uygulamak şarttır.

Yüz güzellik sırları uğruna yapılabilecek ilk adım, yüzü komple bir temizleme sütüyle tertemiz hale getirmektir. Bu temizleme sütlerini mümkünse cildiniz için yaptığınız araştırmalar neticesinde seçmeli, hatta mümkünse bir dermatologla görüşüp onun tavsiyeleri sonucunda bir ürün seçimi yapılmalıdır.

Alınacak temizleme sütünün yüze uygulanması aşamasında aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uygulama yapmaya da özen göstermeniz gerekmektedir.

Yüzünüzün kan dolaşımının hızlandırılmasının yanında daha canlı ve daha parlak bir görüntü de elde edebilmesi adına yüze düzenli olarak peeling yapılması da şarttır. Doğal ürünlerle yaptığınız yüz güzelliği için maskelerden sonra bol su ile yıkayarak da istenilen görüntülerin elde edilmesi sağlanmalıdır.

 

Yüz güzelliği için maske seçiminde tercih edilecek maske çeşitlerinden biri kil özlü maskelerdir. Bu tip ürünlerle yapılacak peelingler cildin daha aydınlık bir yapıda olmasını ve gözeneklerin daha açık bir yapıda olmasını sağlayacaktır.

Tuzlu.NET