Çatlakları Doğal Yoldan Giderme Yolları

  • 05 Şubat 2017
  • Çatlakları Doğal Yoldan Giderme Yolları için yorumlar kapalı
  • 389 kez görüntülendi.
Çatlakları Doğal Yoldan Giderme Yolları

Vücudunuzda oluşan çatlakların görünümünü azaltmak için bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bitkisel malzemeler kullanılarak tamamen doğal olarak hazırlanan karışımlar, evde kolayca bulabileceğiniz malzemeler kullanılarak elde ediliyor. Düzenli kullanımda faydalı sonuçlar veren doğal çatlak tedavisi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Aloe vera kullanarak hazırlayabileceğiniz çatlak tedavisi yönteminde ihtiyacınız olan malzemeler (Yarım çay bardağı aloe vera jeli, Yarım su bardağı zeytinyağı, E vitamini (4 kapsül), A vitamini (4 kapsül). Malzemelerin tümünü bir araya getirip karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı cildinizdeki çatlak bulunan bölgelere sürün. Karışımı bir saat kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Arta kalan karışımı buzdolabında bir hafta muhafaza edebilirsiniz. Bir haftanın sonunda yenisini hazırlamalısınız.

Doğal yağlar aracılığıyla hazırlanan çatlak giderici karışım için ihtiyacınız olan malzemeler (20 gram kakao yağı, 20 gram kayısı yağı, 10 gram keten yağı, 20 gram badem yağı, 20 gram gliserin, 10 gram zeytinyağı, 10 gram kantaron yağı, 10 gram çörekotu yağı). Malzemelerin tümünü temiz bir kasenin içinde bir araya getirip karıştırın ve çatlak bulunan bölgelere masaj yaparak sürün. Kırk dakika kadar cildinizde beklettikten sonra bol su kullanarak cildinizden temizleyin. Her gün düzenli olarak uyguladığınızda çatlak görünümünü azaltacaktır.

E vitamini içerikli çatlak tedavisi için bir adet E vitamini kapsülü ve 10 damla kayısı yağını karıştırın. Parmak uçlarıyla karışımı çatlakların bulunduğu bölgeye masaj yaparak sürün. Düzenli kullanıldığında çatlak bulunan bölgeyi nemlendirecek ve derinin yenilenmesini sağlayacaktır.

 

Çatlak tedavisi için kullanabileceğiniz bir başka doğal karışımda 1 çorba kaşığı kakao yağı, 1 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı keten yağını karıştırın. Çatlak bulunan bölgelere bu karışımı masaj yaparak sürün ve yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra karışımı yıkayıp temizleyin.

Tuzlu.NET