Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

Orgazm, cinsel ilişkide zevkin ve hazzın en üst seviyeye ulaşmasıdır. Bildiğiniz üzere kadınların orgazm noktasına gelmesi daha uzun süre alır. Erkekler ise genellikle kadınlardan daha önce orgazma ulaşırlar. Kadın orgazmını kaygı, endişe, duygusal hisler, pozisyonun önemi, klitoris ve vajinal uyarım gibi faktörler bulunur. İşte kadın orgazmını etkileyen 5 neden…

  • 27 Kasım 2018
  • 11 kez görüntülendi.
Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

1- Aşık olduğu kişiyle ilişkiye girmek:

Kadın duygusaldır ve cinsel ilişkide de duygusal açıdan etkilenir. Kadın, duygularını paylaştığı adama güven duymak ister. Güven duyduğunuz insanla birlikte olmak sizi rahatlatır ve cinsel ilişkinize konsantre olmanızı sağlar. Duygularınızı paylaştığınız, aşık olduğunuz adamla birlikte olmanız yaşadığınız cinsel ilişkiden daha fazla zevk almanızı sağlayacak ve orgazma ulaşmanız daha kolay olacaktır.

2- Kaygı – Endişe:

Endişe, kaygı, stres orgazm olmanızı oldukça zorlaştıran faktörlerdir. Stresli ve yorucu geçen bir günün ardından cinsel ilişkiye girmeniz ve orgazm olmanız neredeyse imkansız. Olabildiğince kendinizi stresli olaylardan arındırmalısınız.

3- Pozisyonun orgazma etkisi:

Bazı pozisyonlar kadını daha fazla tahrik eder ve orgazma ulaşmayı kolaylaştırır. Örneğin; köpek pozisyonu denilen “doggie-style” kadında G noktasının uyarılmasını sağlar. G noktası vajinanın içinden duvara doğru olan yerdedir. Doggie-Style pozisyonu vajinal duvarlara daha fazla etki eder. Klitoris en üst seviyede uyarılmış olur. Mutlu ve doyumlu bir birliktelik için kadında G noktasını keşfetmek ve uyarmak çok önemlidir. Bunun dışında hoşlandığınız pozisyonlarda ilişkiye girmeniz orgazma ulaşmanızı sağlayacaktır.

4- Klitoris ve vajinal uyarımı:

Kadınlar fizyolojik olarak klitoris ve vajinal yolla uyarıldığında daha fazla zevk alıyorlar. Ön sevişme bu durumda çok önemlidir. Partneriniz ön sevişme sırasında vajinanıza dokunuşlarda bulunarak sizi baştan çıkarabilir. Eşinizin klitorisinizi uyarması durumunda orgazma ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

5- İlişki sırasında ses çıkarmak:

Cinsel ilişki sırasında çıkardığınız sesler sizi ve partnerinizden daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. Şehvetli ve ateşli birlikteliklerde bu durumu daha fazla yaşarsınız. Çıkan sesler hem sizi hem de eşinizin zevkini doruk noktasına çıkaracaktır. Bu cinsel birlikteliğinizde iki tarafında mutlu ve doyuma ulaşmış bir şekilde sonlanması olağan bir durumdur. Şöyle ki, orgazm noktasına iki tarafında aynı anda ulaşması mümkündür.

Yayın tarihi: 05.09.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ