Küçük Yatak Odalarına Sihirli Dokunuşlar

  • 08 Şubat 2017
  • Küçük Yatak Odalarına Sihirli Dokunuşlar için yorumlar kapalı
  • 585 kez görüntülendi.
Küçük Yatak Odalarına Sihirli Dokunuşlar

Yatak odaları sağlığımız ve gündelik hayatımızdaki yaşam kalitemiz açısından bir hayli önem taşıyan yaşam alanlarıdır. Yorucu iş günlerini sonlandırdığımız ve yeni güne başladığımız yatak odaları, özellikle küçük bir alana sahipse dekoratif açıdan düzenlenmesi çok da kolay olmayan alanlar aslında çünkü yatak odasının karyola, yatak, giysi dolabı gibi doğaları gereği büyük boyutlu olmazsa olmaz mobilyaları vardır.

Tüm bu mobilyaları sığdırarak aynı zamanda dinlendirici, göze hoş gelen ve yenileyici bir atmosfere sahip olan bir yatak odası oluşturmak için dikkatli adımlar atmak ve yaratıcı ve yenilikçi fikirlere açık olmak gerekiyor. Bu yazımızda da sizlere küçük yatak odalarını kusursuz hale getirecek mobilya ve Dekorasyon fikirlerinden oluşan bir derleme hazırladık.

Depolama üniteleri olan karyolalar
(Memo Arquitectas / homify.com.tr)

Küçük evlerdeki en büyük sorunlardan biri de depolama alanı eksikliğidir. Yatak odalarında da büyük giysi dolapları çok yer kapladığı için sıkışık ve rahatsız edici bir ortam oluşturabilirler. Depolama alanı olan bazalı yataklar bu sorunu çözmek için harika bir fikir ancak daha pratik ve günlük kullanım için çekmeceli modeller de tercih edilebilir.

Renkli pencereler
(Inuk Home Studio / homify.com.tr
)

Küçük yatak odalarını daha güzel ve daha sıra dışı bir görünüme kavuşturmak dediğimiz gibi pek kolay değil. Zaten küçük olan alana gerekli mobilyaları yerleştirdiğinizde geriye yaratıcılığınızı ve tarzınızı gösterecek çok da yer kalmıyor. İşte burada kullandığınız renkler devreye giriyor. Örneğin yatak odası pencerelerinizi canlı ve modern bir renge boyayarak sıradan bir yatak odasını modern ve göz alıcı bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

Dolaplar yatak başında!
(Meero / homify.com.tr)

Oldukça ezber bozan fikirlerden biri ise, tüm dolapları ve depolama ünitelerini yatağın baş ucu tarafına alabileceğiniz bir sistem. Böylece yatak başı bir nişin içinde kalmış olacak ve ortaya şık bir estetik görünüm ve fonksiyonel bir alan kullanımı çıkacaktır. Üstelik diğer duvarların boş kalması sayesinde, mekan olduğundan daha geniş ve ferah görünecektir.

Tuzlu.NET