Maya Maskesinin Faydaları Ve Kullanımı

  • 18 Şubat 2017
  • Maya Maskesinin Faydaları Ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 808 kez görüntülendi.
Maya Maskesinin Faydaları Ve Kullanımı

Maya yağlı ciltler için bir şifa özelliğindedir, yağlı ciltlerde yağlanmanın önünü keser, cildinizin yağ dengesini ayarlar ve yağlı cilt problemi ortadan kalkar. Maya maskeleri ile daha canlı ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Maya Maskesi; cilt lekeleri, güneş lekeleri, sarkmalar ve yağlı cilt gibi tüm problemler için evde uygulayabileceğiniz tamamen doğal bir maskedir. Kolaylıkla hazırlanır.

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor.

İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya cildi hem içerden hem de dışarıdan besliyor.

Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Böylece cilt adeta yenileniyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor.

Bu maskenin yararı sivilcelerinizden ve sivilce lekelerinizden kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacaktır.

Malzemeleri:

  • 1 yemek kaşığı yaş maya
  • 1 yemek kaşığı süt (süt pastörize olmamalıdır, günlük süt olması gerekir.)
  • Hazırlanışı : Cam bir kâsede yaş maya ile sütü iyice karıştırın. Daha sonrasında elinizle cildinize sürün. 20 dakika bekleyin. Sonrasında maske tamamen kuruduğunda rahatlıkla yüzünüzden çıkarabilmek için yüzünüze hafif buhar verin. Maske nemlendikten sonra soyarak cildimizden çıkarın. Yüzünüzü ılık su ile temizleyin.
Tuzlu.NET