Rimel Sürme Teknikleri

  • 26 Mart 2017
  • Rimel Sürme Teknikleri için yorumlar kapalı
  • 399 kez görüntülendi.
Rimel Sürme Teknikleri

Rimel Nasıl Sürülür Püf Noktaları
Göz makyajının son adımı, en vurucu kısmıdır rimel. Kirpiklere özenle sürülmüş, kirpik yapısına  uygun bir rimelle, bakışlarda çekici ve güçlü bir etki yaratmak hiç de zor değil.

Rimel sürmekteki amaç, kirpikleri olduğundan uzun ve hacimli göstermektir. Böylelikle bakışlar daha derin ve anlamlı olacaktır.

Rimel nasıl sürülür
Rimeli, kirpiklerin en dibinden başlayarak uçlara doğru sürmek; diplerde zik zak hareketiyle başlayıp, uçlara doğru düz bir hat halinde ilerlemek ve bir kat sürdükten sonra biraz bekleyip ikinci katı sürmek, istenilen sonucu almayı sağlayacaktır.  Rimeli sadece kirpik uçlarınıza değil, tüm kirpik zeminine uygulayın. Sadece kirpik uçlarına sürülen rimel, kirpiklerinizi cılız ve sönük gösterecektir. Dipten başlayarak uçlara doğru sürdüğünüzrimel ise, gözlerinizde dolgun, hacimli ve gölgeli bakışlar sağlar.

Maskara kullanımında en sık karşılaşılan şey, topaklanma problemidir. Kirpikler birbirine yapışır, katılaşır, ayrık ayrık ve doğallıktan uzak bir görünüm ortaya çıkar. Bunun önüne geçmek için, kirpiklerinizin rimel sürmeden önce, birbirinden tel tel ayrılmış ve düzgün halde olduğundan emin olun. Bu işlem için özel tasarlanmış kirpik taraklarından da faydalanabilirsiniz. Sürdüğünüz maskara henüz tam kurumamışken, bu ince tarak yardımıyla kirpik tellerini birbirinden ayırıp, bir süre bekleyip ikinci kat maskarayı sürebilirsiniz. Böylelikle, sürdüğünüz maskaratopaklanmadan homojen bir şekilde dağılacak ve siz de göz makyajınızın son rötuşunu mükemmel bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Tuzlu.NET