Yağlarla Güzelleşin

  • 14 Mart 2017
  • Yağlarla Güzelleşin için yorumlar kapalı
  • 320 kez görüntülendi.
Yağlarla Güzelleşin

ARGAN YAĞI
Fas yağı olarak da adlandırılan argan yağı, zengin E vitamini içeriğiyle saç, cilt ve tırnaklar için muhteşem bir nemlendirici. Cilde parlaklık veriyor ve yaşlanma belirtileriyle savaşıyor.

AVOKADO YAĞI

İçerdiği yüksek oranda A, D ve E vitaminleri, potasyum, protein ve antioksidanlar sayesinde vücut ve saç bakımı için kullanabilirsiniz. İçeriğindeki yağ asitleriyle cildi nemlendiriyor ve yaşlanma karşıtı özelliğiyle ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
İçeriğindeki protein, E vitamini ve yağ asitleri cilt tarafından kolayca emiliyor. Antibakteriyel özelliği var. Makyaj temizlemede, banyo öncesi saç bakımında, vücudunuzu nemlendirmek ve ölü derileri temizlemek için peeling niyetine kullanabilirsiniz.

JOJOBA YAĞI
Cildimizdeki sebumla benzerlikler taşıyor. Doymamış yağ asitleri açısından zengin. Epidermisin doğal yağ üretimini dengeliyor. Nemlendirici özelliğinden dolayı şampuanın içine ekleyebilir ya da makyaj temizliğinde kullanabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI
Mükemmel bir antioksidan. A ve E vitaminleri açısından zengin olduğu için yaşlanma karşıtı bakımın önemli adımlarından biri. Özellikle cilt kuruluğu ya da egzama sorunları olanlara öneriliyor.

SUSAM YAĞI
Asırlardır ayurvedik tedavilerde kullanılmasının yanı sıra cildin kolajen üretimini de tetikliyor. Sıcak, kuru ve rüzgarlı havanın neden olduğu cilt kızarıklıkları ya da güneş yanığında öneriliyor.

TATLI BADEM YAĞI
Ölü deri hücrelerinin giderilmesinde kullanılan en doğal içerik. Yüksek oranda E vitamini içerdiği için kuru, hassas ya da egzama sorunu yaşayan ciltlerin ve göz çevresinin bakımında kullanılıyor. Siyah noktaların temizlenmesine yardım ederken cilt tonunu da eşitliyor.

LAVANTA YAĞI
Uyku sorunu yaşıyorsanız yastığınıza damlatacağınız 1-2 damla hemen etkisini gösteriyor. Tedavi edici özelliğinden dolayı kasılmalara iyi geliyor. Cilt lekelenmelerinde lavanta yağı maskesinden faydalanabilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI
Avustralya yerlilerinin asırlardır kullandığı çay ağacı yağı sivilce ve akne tedavisinde kullanılıyor. Antiseptik özelliğiyle diş ve boğaz temizliğinde de kullanabilirsiniz.

MACADAMIA (CADI FINDIĞI) YAĞI
Selenyum, omega-3 ve omega 6 yağ asitleri açısından çok zengin. Omega 7 ise sadece macadamia fındığında bulunuyor. Saç ve cilt tarafından kolayca emildiği ve doku üretimini desteklediği için yara izlerinin tedavisinde, cilt tahrişlerinde, güneş yanıklarında da kullanılıyor.

Tuzlu.NET